A konnektivizmus – MindMister/mind map
A konnektivizmus fogalom számomra kevéssé ismert volt, míg neki nem láttam ennek a feladatnak. (mentségemre legyen mondva, hogy a Microsoft Word sem ismeri :) ) Maga a szó, mint betűk kapcsolata jelentett számomra valamit és a legutóbbi feladat is közelebb hozott, hiszen megtudhattam belőle, hogy egy új rendszerszemlélet van kibontakozóban, de mint ahogyan azt említettem is nem érzetem az összefüggést a pedagógia tudományával.
Így tehát egészen egyszerűen rákerestem a „neten” a kifejezésre. Találtam is egy, véleményem szerint remek, összefoglaló cikket azok számára, akik tájékozódni szeretnének és tisztába jönni ennek a fogalomnak a helyével. Elsősorban, mint egy új pedagógiai paradigmát, emlegetik a konnektivizmus fogalmát. Másrészről azonban a technika és a digitalizáció, a világháló hívta életre.
A MindMister-fogalomtérkép alkalmazása nem jelentett problémát, bár még soha nem találkoztam ezzel a lehetőséggel/tanulási formával (a cikkekből kiderült, az egyik legegyénibb és eredményesebb tanulási formája ez a konnektivizmus szemléletének). Úgy gondolom az ikonok, alkalmazások használatát hamar kiismertem, még ha nem is vettem mindet igénybe a feladat megoldása során.
A teljesség és a tökéletesség igénye nélkül, megcsináltam a feladatot, jelenlegi tudásom alapján melyet úgy gondolom ebben a témakörben sürgősen bővítenem kell és fogom is.